Menu

MAXMASALA

MAX CEGIELSKI - KULTUROWA MASALA I MIESZANKA Z POGRANICZA DYSKURSÓW

Wpisy otagowane : Uzbekistan

Po podróżach śladami Bronisława Grąbczewskiego

maxcegielski

W lipcu był Taszkient, którego architektura miesza sowiecki modernizm z orientalizmem, jak w tej Azjatyckiej wersji Spodka z Katowic:

Potem Fergana i Kirgistan: Osz, ze wspaniałym wieczorze przed - ślubnym w stylu uzbeckim:

Granica z Tadżykistanem, którą przekraczaliśmy na ciężarówkach przemycających benzynę, a w drugą stronę heroinę:


Potem jezioro Kara-Kul w Tadżyckim Górnym Badachszanie:

CDN, moja dokumentacja foto jest tutaj, czekam na zdjęcia które robił Mikołaj Długosz. Wkrótce, inshallah, filmy na moim kanale YT, a okruchy ukazywały się w Przekroju, w połowie lipca felieton o klimatach w Osz, a w tym tygodniu jest w numerze "Między Brukselą a Bucharą", tu z początku:

„Pamiętam te polskie filmy, takie zmysłowe, dużo bardziej erotyczne od rosyjskich” – wspomina kierowca w Azji Centralnej. „Czterech pancernych i psa” widział każdy od Białegostoku po Władywostok, od Bieguna Północnego po Indie, kto ma więcej niż lat dwadzieścia. „Za przyjaźń narodów!” – wznosimy toast pod budką z piwem z byłymi sołdatami stacjonującymi w Legnicy. Inni zwiedzili tylko warszawską Pragę handlując na Jarmarku Europa ( Stadion X Lecia Manifestu Lipcowego, obecnie Koszyk Narodowy Chroniony Płotem ) i też wspominają z rozrzewnieniem. Bardziej wykształceni panowie polewają mi wódkę i wpychają szaszłyki, choć trwa muzułmański miesiąc postu, ponieważ w Moskwie studiowali z Polakami. „Ach te dziewczyny wasze!” - otwiera się skarbiec wspomnień, z którego zaraz wyskakuje Anna German. I już śpiewamy przeboje, których ja nie znam, telewizyjnych seriali nie oglądam, oni są na bieżąco i po staremu też, to gwiazda ich bujnej młodości. Wszystko co o niej obecnie wiem dowiedziałem się podczas libacji w Azji Centralnej."

 
© MAXMASALA
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci