Menu

MAXMASALA

MAX CEGIELSKI - KULTUROWA MASALA I MIESZANKA Z POGRANICZA DYSKURSÓW

A Polska?

maxcegielski
Łatwo zapomnieć o najbliższym podwórku, ale czasami trzeba spojrzeć sie na Polske. Mnie do tego zmusiła debata w "Dzienniku" o wyborach 30 latków...

całość mojego tekstu

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=209&ShowArticleId=63497

Warto zajrzec do komentarzy czytelników. I tu przy okazji odpowiadam na zarzuty niejakiego "francuza" - po pierwsze nie wiadomo jaki one mają związek z tekstem. Prawdopodobnie taki jak gadanie Kaczyńskich ma się do polskiej rzeczywistości. Ale jedna rzecz: mój dziadek, Longin Cegielski był wicepremierem w latach 70, ale nigdy nie był członkiem PZPR ( nawet gdyby był - to co z tego?) tylko PSL. Dlatego, że całe życie był "ludowcem" podobnie jak jego ojciec "działacz chłopski" przedwojenny. Dziadek urodził sie w Galicji, we wsi w rejonie gdzie dzieci na zime wciąż jeszcze zaszywano w worku siana zeby nie marzly. Gdyby nie komunizm dalej wypasałby pewnie krowy, bo takim jak on ten system umożliwił pójście do szkoły, skończenie studiów itd. Takich przykładów jak jego znam wiele i dlatego nie moge skreslic "komuny" od poczatku do konca. Pisze zreszta o tym w notkach "polska jako kraj postkolonialny"

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Marek] 85.222.87.*

    Być może biogram Twojego dziadka na stronie wikipedii jest błędny, ale jest tam napisane, że studiował on nauki rolnicze na uniwersytecie we Lwowie. To było już po wojnie, czy może jednak przed? To tak a propos pasania krów i tego, co komu dał komunizm.

    ukłony,

    Marek

© MAXMASALA
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci